• Tekstowa podstrona

• Przedszkole Miejskie nr 3 „Bajkowy Świat”

1. Przedszkole Miejskie nr 3 „Bajkowy Świat” zwany dalej „Przedszkolem” jest publiczną jednostką budżetową.
        2. Siedziba Przedszkola  znajduje się przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 246 w Markach.
        3. Przedszkole  jest publicznym przedszkolem, którego ukończenie umożliwia rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej
        4. Zasady rekrutacji  do Przedszkola  określają odrębne przepisy.
        5. Zajęcia odbywają się pięć dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku.
        6. Organem prowadzącym Przedszkole  jest Gmina Miasto Marki z siedzibą w Markach przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 95, 05-270 Marki.
        7. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowiecki Kurator Oświaty z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 32, 00-024 Warszawa.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców stworzyliśmy wymarzone miejsce dla każdego dziecka

• Pragniemy, aby każdy nasz wychowanek był radosnym, uśmiechniętym i szczęśliwym dzieckiem, które dobrze radzi sobie we współczesnym świecie
        • Pracujemy w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne
        • Umożliwiamy dzieciom wszechstronny rozwój
        • Wspieramy rodzinę w działaniach wychowawczych
        • Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole

W naszym przedszkolu:

• Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo
        • Przygotowujemy dzieci do przeżywania sukcesu i radzenia sobie z porażkami
        • Realizujemy zintegrowany program oddziaływań wychowawczych i  dydaktycznych podczas pracy z całą grupą, w zespołach oraz indywidualnie
        • Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli
        • Dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i właściwą komunikację
        • Stoimy na straży praw dziecka. Pomagamy sobie i szanujemy się nawzajem.

Jak się skontaktować z Przedszkolem Miejskim nr 3 „Bajkowy Świat”

adres: Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 246, 05-261 Marki

tel. (22) 781 -14 – 82

e-mail: pm3@marki.pl

W jakich godzinach pracujemy

• w poniedziałek - od 6.30 do 17.30
        • we wtorek - od 6.30 do 17.30
        • w środę – od 6.30 do 17.30
        • w czwartek –  od 6.30 do 17.30
        • w piątek – od 6.30 do 17.30

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących

Aby skutecznie komunikować się z naszym szkołą osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą:

• napisać pismo na adres: Przedszkole Miejskie nr 3 „Bajkowy Świat” , Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 246, 05-261 Marki
        • wysłać e-maila na adres: pm3@marki.pl
        • skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu: 22 781 14 82

Informacja dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych:

Budynek przedszkola posiada podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych.