OPŁATY W PRZEDSZKOLU

Stawka żywieniowa 16 zł/
          dzień

Opłata godzinowa 1 zł za godzinę powyżej bezpłatnych pięciu godzin

Nr kont do regulowania opłat :

Wyżywienie - 54 8015 0004 0220 1508 2021 0105

Pobyt - 81 8015 0004 0220 1508 2021 0104

Opłat dokonujemy do 10-go każdego miesiąca. W tytule przelewu wpisujemy imię i nazwisko dziecka oraz nazwę grupy

Wpłat dokonujemy na nr konta 19 1090 1753 0000 0001 4906 4016

Wszelkie informacje nt Rady Rodziców można uzyskać pod adresem e-mailowym : Radapm3@gmail.com

Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/24:

REGUŁY DLA RODZICÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU

Osoba przyprowadzająca dziecko zobowiązana jest oddać je pod opiekę bezpośrednio pracownikowi przedszkola.
          UZASADNIENIE: My, pracownicy, chcemy zadbać o pełne bezpieczeństwo waszych dzieci już od momentu przyprowadzenia dziecka do przedszkola. Ważne jest dla nas abyśmy wiedzieli, że dziecko jest już w przedszkolu.

Dziecko może być odebrane z przedszkola przez rodziców lub pisemnie upoważnione przez nich osoby dorosłe. Odbiór dziecka należy zawsze zgłaszać nauczycielowi.
          UZASADNIENIE: Ważne jest dla nas , aby dziecko bezpiecznie wróciło do domu.

W przedszkolu nie stosuje się wobec dzieci żadnych zabiegów medycznych z wyjątkiem udzielania pierwszej pomocy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach ( przewlekła choroba poświadczona przez lekarza wymagająca regularnego przyjmowania leku) wspólnie ustalamy zasady podawania leku.
          UZASADNIENIE: Bardzo zależy nam na zdrowiu Państwa dzieci, ale nie mamy wiedzy medycznej. Zaświadczenie od lekarza o przewlekłej chorobie(np.wady serca) wymagającej podania leku o określonej godzinie jest dla nas niezbędne.

Rodzice zawiadamiają o wszelkich chorobach dziecka.
          W czasie choroby dziecko przebywa w domu.

UZASADNIENIE: Naszym zadaniem jest dbać o zdrowie wszystkich dzieci i zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób w przedszkolu.

Dzieci powinny być przyprowadzane do godziny 8.30
          UZASADNIENIE: Chcemy, aby Państwa dzieci miały możliwość uczestniczenia w pełnej ofercie przedszkola i nie były narażone na stres związany z późniejszym zgłoszeniem się na zajęcia.

W naszym przedszkolu przyzwyczajamy dzieci do regularnego spożywania urozmaiconych posiłków. W szczególnych przypadkach, kiedy dziecko nie toleruje wybranych potraw, wspólnie z rodzicami ustalamy zasady żywienia.
          UZASADNIENIE: Chcemy, żeby dzieci nie były głodne i otrzymały posiłek zaspokajający ich potrzeby. Bardzo ważne jest dla nas, aby dzieci potrafiły przełamać własne uprzedzenia do niektórych potraw.

Na zebrania zapraszamy rodziców bez dzieci.
          UZASADNIENIE: Podczas zebrań dzieci się nudzą, źle się czują, a poza tym przeszkadzają rodzicom i nauczycielom skupić się na temacie oraz szczerze porozmawiać.

Na teren ogrodu przedszkolnego nie wprowadzamy zwierząt.
          UZASADNIENIE: Zależy nam na zdrowiu i bezpieczeństwie wszystkich dzieci, a niektóre z nich mają kategorycznie zabroniony kontakt ze zwierzętami.